Ideální vodní plocha

Vedra až k zalknutí jsou žel běžná i v našich zeměpisných šířkách, a to již nějaký ten pátek. Vzhledem ke globálnímu oteplování se tomuto jevu nevyhneme ani v příštích letech, spíše se horké dny budou ještě rozrůstat. Bojovat se proti tomu dá vícero způsoby. https://www.mall.cz/zpusoby-doruceni úplně tím nejlepším je se prostě naložit do studené vody. Ovšem pozor, řeč není o vaně, nýbrž o nějaké vodní nádrži. Může to být nádrž přírodní nebo umělá. Mezi přírodní se u nás řadí hlavně rybníky a řeky. Co se umělých týče, tam můžeme započítat primárně veřejná koupaliště. Na všech těchto místech je ovšem během letních prázdnin obvykle plno a lidé, co mají raději soukromí, do těchto prostor příliš nechodívají. I pro ně však existuje řešení.

Holky v bazénu

Tím nejlepším způsobem, jak si každý den zaplavat, je si prostě pořídit bazén obdélníkový. Ovšem pozor, nikoliv nadzemní, které jsou v posledních letech docela v kurzu, ale spíše zapuštěný. V takovém se totiž mnohem lépe plave, třebaže v konečném důsledku může být i menší.

Velká plocha

Většina lidí však požaduje od bazénu velkou plochu. Pouze v dostatečně prostorném bazénu se dá totiž pořádně plavat. Takovéto vodní plochy jsou však finančně docela náročné, nemluvě o tom, že zabírají velmi mnoho prostoru. Ne každý má peněz nazbyt, respektive dostatečně velký pozemek. V takovém případě je nezbytné koupit verzi menší, i když ani v takovém případě se člověk nemusí vyloženě ochudit o plavání. Musí si však navíc pořídit ještě jeden nezbytný doplněk, a sice protiproud.

Moderní bazén

Tento přístroj znají snad všichni majitelé malých vodních ploch, kteří si i přesto chtějí kdykoliv zaplavat. Protiproud jim to umožní zcela bez problému. Pouze je nezbytné pořídit si vhodný typ, jelikož ne všechny mohou být kompatibilní. Protiproud je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé plavce. Dá se totiž nastavit jeho intenzita. Dokonce je možné navolit tento přístroj do masážního režimu, kdy funguje jako bublinková koupel.