Je levnější?


Postavit v dnešní době dům není nic levného. I když se pustíte do stavby svépomocí, neušetříte oproti stavbě s firmou tolik peněz, kolik byste čekali. Ne nadarmo se navíc říká že čas jsou peníze, a to co ušetříte za firmu, promarníte právě na stavbě. Někdy je lepší se nepouštět do stavby svépomocí a raději si nechat dům postavit, protože se budete stěhovat do nového domu daleko rychleji, než kdybyste si ho stavěli sami. Stavba svépomocí je pro mnohé vzdušný zámek, který si představují příliš jednoduše a romanticky.

stavba domu

Na stavbě svépomocí sice něco ušetříte, ale většinou ne tolik, kolik byste čekali. Lepší je zaplatit firmu ale budete vědět kdy se budete stěhovat, proložte firma musí držet termín ve smlouvě, jinak vám bude muset platit úroky z prodlení, což také není zanedbatelná částka. Jestli zvažujete že možná dáte prostor stavební firmě, bude vás zajímat, jestli si vybrat dřevostavbu nebo zděný dům. My stavíme obě varianty, a domem který si můžete vybrat, je například dřevostavba Start CV enerdomy.cz.

nový dům

Je to levnější dům, který je smontovaný poměrně rychle. Montáž dřevostavby je rychlejší vždycky, protože jsou předem připravené komponenty, které se jen smontují k sobě – když nepočítáte základovou desku. Dřevostavby se bát nemusíte, protože dnes je na takové úrovni, že ji na první pohled určitě rozeznáte od zděného domu. Dřevostavby jsou dnes kvalitní a vydrží stejně dlouho jako zděný dům. Do stavby dřevostavby svépomocí se ale nikdy nepouštějte bez zkušeností v oboru, dřevostavba má svá specifika.

Využijte možnost nechat s postavit dům na klíč, protože se o všechno postaráme za vás. Vybrat si můžete z mnoha projektů, které jsou naším dílem. Rádi vám vybraný projekt upravíme individuálně, a pokud budete chtít, pomůžeme vám získat stavební povolení, které je nezbytným předpokladem pro zahájení stavby.