Manželství není patent na štěstí

Láska sice hory přenáší a skutečně nevidí žádné problémy, které by měly stát v cestě za štěstím. Přesto se časem dostaví něco, s čím nikdo nepočítal a pokud se nenajde řešení, tak to bohužel může končit úplně někde jinde. Mezi největší problémy, které se dostaví, patří komunikace, sex a peníze. Pokud se manželé naučí zvládat problematiku těchto tří složek, tak mají v podstatě vyhráno, jelikož zvládnou porazit nejednu situaci, která jim bude komplikovat společnou cestu. Naučit se mezi sebou mluvit a sdílet i nepříjemné konverzace nebude jednoduché, ale je to nesmírně důležité. Sex je kapitolou sám o sobě a i zde je důležité komunikovat o problémech, slastech nebo bolestech. Peníze jsou také dost důležitou kapitolou samotného života.

rozzlobený manžel a manželka

Peníze se musíme naučit používat

V bodě, kdy jsme vstoupili do svazku manželského, tak neexistuje, že by jeden byl víc, než druhý nebo snad, že jednomu by patřilo víc peněz, než druhému. Je to možné v bodě, kdy jeden z partnerů je majetnější a nechá si sepsat předmanželskou smlouvu, že druhá polovička na jeho majetek nemá žádné právo.
držet se za ruce
Jakmile si ve svůj velký den řeknou ANO, pak se vše dělí rovným dílem a je v podstatě jedno, kdo bude přinášet domů větší obnos. Ovšem pozor do společné kasy nemíří jen výdělky, ale také finanční problémy v podobě dluhů, exekuce a podobně. Je moc důležité takovým věcem předejít a naučit se hospodařit s penězi.
hádka dvojice

Peníze jsou zlo nebo jim to jen dáváme za vinu

Tak je pravdou, že bohužel mnoho párů se kvůli nim hádá a tak je tato problematika odděluje. Díky tomu, že neumí plánovat domácí rozpočet, tak se mohou dostat i do situace, kdy banka jim nevyjde vstříc v žádném úvěru. Naštěstí je tu ještě jedna možnost, kdy se posuzuje společný majetek a na některé problémy se až tak moc váha nepřikládá. Například https://www.hypotekybezregistru.cz/a42-spolecne-jmeni-manzelu/ již našla mnoho řešení pro manžele a tím opět spojila jejich cestu v poklidný život bez hádek a výčitek. Většinou je to skvělá lekce pro život, ale pokud je to možné, je lepší se jí vyhnout a začít šetřit rovnou na počátku.