Pojem TIME MANAGEMENT v běžném životě

Time management lze přeložit jako řízení času. Správně zorganizovaný čas vám umožní jednodušší život, který již nebude tak stresující. Přečtěte si proto následující pravidla, která vám s organizací času pomohou.
Stanovte si priority. Základem pro krásný život je stanovení priorit. Proto je důležité zvážit celoživotní cíle, ale také cíle pro blízkou budoucnost. Na základě toho budete plánovat úkoly a rozlišovat je na ty, které mají čas, a které jsou opravdu důležité.
kroužkový notes
Plánujte, plánujte a ještě jednou plánujte. Pomohou vám diáře, kalendáře či zápisníky. Díky nim si totiž můžete naplánovat čas na dlouhou dobu dopředu. Ty nejdůležitější a nejtěžší úkoly si zvýrazněte, ostatní méně důležité napište obyčejnou propiskou. Rozepište si tak například svůj týdenní harmonogram, co vše potřebujete stihnout, napište si neodkladné schůzky či návštěvy u lékaře.
Úkoly se musí rozdělit. Například v domácnosti nejste sami, máte zde svou rodinu. Proto již při plánování vašeho osobního harmonogramu myslete na to, které úkoly lze přesunout na jiného člena rodiny, aby se vám alespoň trochu ulehčilo.
podrobný diář
Nenakládejte si příliš mnoho úkolů. Stůjte pevně nohama na zemi a myslete na to, že den má pouhých 24 hodin. Příliš mnoho úkolů vede k tomu, že nestíháte a začnete propadat panice.
Práci provádějte v klidu. Nejednejte ve spěchu. Jestliže myslíte na to, že musíte rychle udělat tamto a tamto, začnete být opět ve stresu. Proto se snažte pracovat v klidu, ale za to dělejte vše důkladně.
psaní do notesu
Naučte se říkat NE. Jestliže prostě nemáte čas, musí to vaše okolí pochopit a respektovat vaše ne. Většinou chcete všem vyhovět, proto kývnete téměř na cokoliv, abyste udělali radost ostatním. Tomu je ale konec. Když už sami vidíte, že máte málo času a mnoho práce, naučte se odmítat. Takže pokud například vaše děti budou chtít zase odvézt do kina nebo nákupního centra za kamarády, vysvětlete jim, že toho máte moc a nestíháte. Určitě to pochopí.
Najděte si čas sami na sebe. Vždy do svého harmonogramu zakomponujte nějaký čas sami pro sebe. Jeden nebo dva večery týdně si dejte volno a relaxujte. Odměňte se za tvrdě odvedenou práci. Zasloužíte si to!!!