Potřebujete „flešku“?

Flesh diskyje v dnešní době nejrozšířenějším kompaktním úložištěm dat. Jsou rychlé a slouží k ukládání hudby, filmů, fotografií nebo dokumentů. Můžeme je mít stále po ruce, protože se vejdou do kapsy nebo je můžeme mít na klíčence. Jejich ovládání velmi jednoduché.
usb flash disk

Použít je můžeme i k přenosu dat z jednoho počítače na druhý. Je to rychlejší a jednodušší, než vypalování na CD. Slouží i k přenosu některých jednodušších programů, také k zálohování a opětnému spouštění. Zaručí nám zachování dat i v případě, že je počítač vypnutý.
Podle toho, na co je budeme používat, volíme jejichkapacitu. Máme-li v úmyslu přenášet jen textové soubory, bude stačit kapacita do 4GB, což je velikost jednoho DVD. Pokud to budou programy, aplikace nebo filmy, zvolíme kapacitu vyšší. Na trhu jsou nejžádanější flash disky s kapacitou 4GB, které mají přístupnou cenu. Nejvyšší kapacitu mají flash disky s více, než 100GB. Pro uložení citlivých dat oceníme flash disk šifrování pomocí hesla nebo čtečku na otisk prstů. Jsou sice dražší, ale v tomto případě se určitě vyplatí. Vyrábí se i z odolných materiálů, které jsou odolné otřesům, chladu i vodě.
přenosný počítač
Jaké mají výhody?
· Malé rozměry – u příliš malých rozměrů však nezabráníme ztrácení nebo zapadnutí.
· Snadné použití a ovládání
· Velký výběr tvarů, velikostí a barev
· Odolnost proti poškození – dejme si pozor na disky s otevřeným USB konektorem. Mají větší sklon k poškození, než ty se zakrytým konektorem. Vyklápěcí nebo gumový konektor se může také snadněji poškodit.
· Nízká cena u menších kapacit
· Větší kapacita než CD
· Rychlost zápisu a čtení
Jaké mají nevýhody?
· Vyšší cena u větších kapacit
· U starších typů jsou nutné ovladače
Mysleme na to, že flash disky jsou jen dočasná řešení zálohování a nikdy nevydrží tak dlouho, jako disky pevné. Jsou určeny spíše k přenosu mezi jednotlivými počítači.