Byli jste někdy na bleším trhu?

Jestli jste typ člověka, který například rád tvoří ze starých věcí, nebo neustále vybavuje byt vintage kousky, pak je to místo přímo pro vás, ba i magické.

prodej na blešáku

Pokud vám nevadí, přivstat si, bleší trh, neboli burza určitě stojí za zhlédnutí. Začíná kolem 7 ráno a je zde opravdu výběr. Každý si najde něco svého – od květin, přes hračky, různé pomocníky do domácnosti, věci pro zvířátka, přes pneumatiky až třeba po motorky, nebo dokonce auta. Pokud dobře hledáte, můžete narazit opravdu na cokoliv. Nesmí vás však odradit stav prodávaných věci. Jak už název napovídá, jedná se o bleší trh, proto jsou většina prodejců jen obyčejní lidé, které našli doma pár věcí, které se jim doma již nehodí, nebo překáží a je jim líto je vyhodit. Raději je předají dál někomu, kdo je ještě využije a udělají mu radost.
stánek na trhu

Připravte se na to, že na burze strávíte dost času, je možné, že i několik hodin. I když se vám to teď nezdá, pokud milujete staré věci, jakmile vstoupíte za brány blešího trhu, budete u vytržení. Je možné, že vám bude trvat i několik hodin, celou plochu projít a vyzjistit, co je v jednotlivých stáncích, k mání. Nebojte se ale, hlady ani žízní neumřete. Navštěvují je i stánkaři s občerstvením a nejrůznějšími dobrotami a sladkostmi.

Pozor ale, většina blešáků bývá pouze dopoledne, maximálně do 14 hodin. Kolem poledne už začnou prodejci pomalu balit a odjíždí na jiné místo, nebo domů.

Pokud máte doma nepotřebné věci, kterých je vám líto, vy sami vlastně můžete jít na takovou burzu prodávat. Připravte se ale na to, že je tam boj o místa. Prodejců je čím dál více a i přesto, že bleší trhy většinou konají venku na loukách, místa jsou také omezená a pokud nepřijede dostatečně brzy, můžete stát až někde vzadu, kam spousta lidí ani nedojde. Otřelí prodejci přijíždějí již den předem, aby si svá místa obsadili. Vyplatí se jim na místě přespat a ráno už začít hnedka připravovat.

Je také třeba počítat, že si za místo zaplatíte. Nejsou to však žádné horečné sumy, jedná se většinou o částky od 50 Kč do 200 Kč. Záleží na tom, v jakém městě prodáváte. To, kde se trhy konají, má také vliv právě na počet prodejců. V menších vesničkách může na takové burze být třeba 30 stánků, na těch větších i přes 500.