Jak přežít na silnici

Zatímco dříve bylo na našich silnicích vzhledem k jejich těžké dostupnosti vozidel vcelku pomálu, dnes je jich stále více. Už jich je dokonce tolik, že se konstruktéři pustili do vývoje kříženců automobilů a letadel, aby měli jednou aspoň ti movitější našinci možnost vznést se nad nekonečnou kolonu a hnout se tak z místa, kde se to ne a ne rozjet.

kostičkovaná kapota

A i když v takových kolonách auta stojí nejednou tak dlouho, až z toho lidem tečou nervy, je pravdou i to, že se silniční provoz zrychluje. Protože je-li na nějakém úseku cesty ta možnost, lze dupnout na plyn a auto rázem vystřelí vpřed takovou rychlostí, jakou by si předchozí generace nedokázaly snad ani představit.

A když obojí, chaos s tekoucími nervy a možnost dosahovat stále vyšší rychlosti, zkombinujeme, máme tu rázem doslova smrtící kokteil. Máme tu něco, v čemž je třeba vyvíjet maximální snahu o přežití.

A tak se vyvíjí stále nové a nové způsoby, jak zabránit kolizím.

Jedním z takových způsobů je osvětlení, jež musí mít každé auto. Bez výjimky.
manta auto

Protože má-li mít řidič šanci nenabourat, musí mít dobrý přehled o tom, co se kolem něj a zejména před ním děje. A aby nebyl pokud možno ničím zaskočen, aby stihl na cokoliv včas zareagovat, potřebuje kvalitní světelné zdroje. Tedy dokonalé reflektory a v nich neméně dokonalé ‚žárovky‘. Což pochopitelně nemusí být zrovna jenom žárovky, ale rozumíme si, že?

Pokud takový řidič není učiněný sebevrah, sází na kvalitní svítidla, na takové světelné zdroje, jež ho za žádných okolností nezklamou. Třeba na autožárovky h7. Protože tyto fungují spolehlivě, bezproblémově, na ně se lze za všech okolností spolehnout. A když tyto posvítí řidiči na cestu, je rázem větší naděje na to, že tento dojede domů nebo do jiného vytýčeného cíle bez úhony. Ke své plné spokojenosti.

A i vám lze doporučit totéž, co všem ostatním. Tedy .

Protože i takové banální světlo reflektoru může mít zásadní vliv na to, jestli včas uvidíte překážku a zastavíte, a také jestli budete viděni ostatními a ti tak nenabourají pro změnu do vás.

I na docela malé žárovce může záviset, zda dojedete ve svém voze domů, nebo zda vaše auto dojede na šrotiště a vy v lepším případě sanitkou do nemocnice.