Aktivní a fit i po padesátce!

Můžeme i v období, kdy nás často trápí nepříjemné fyzické i psychické obtíže spojené s menopauzou zůstat aktivní a sportovat? Nemůžeme, ale musíme! Být v této době ve formě, to je právě účinný způsob, jak tyto problémy odstraňovat nebo alespoň minimalizovat. A být zdravá a v pohodě. Pokud jsme do této doby moc nesportovaly, je nejvyšší čas se trochu rozhýbat! V tomto věku nám hrozí i vyšší riziko přibírání na váze! Nemusíme hned začít běhat dlouhé tratě či „trhat rekordy“ ve fitku. Postupujeme pomalu, „krůček po krůčku“. Důležité je vybrat takovou aktivitu, která nás baví. A lze tedy předpokládat, že se jí budeme věnovat pravidelně a dlouhodobě. Jen tak je dosaženo požadovaného efektu. Na co se zaměřit?
blonďatá golfistka

 
Jíst dostatečně!

Ty z nás, které mají s pohybem velký problém a nechce se jim hýbat, jistě napadne, že se hýbat prostě nezačnou, ale omezí jídlo. Budou mít menší energetický příjem a nebudou tedy přibírat. Tak pozor! To je velký omyl a velká chyba! Hladovění nic neřeší. A mnohými je vyzkoušeno, že to vede nakonec k jo – jo efektu, přibírání, nervozitě a podrážděnosti. Naopak kdo se hýbe, může si občas nějakou tu sladkost na „obalení nervů“ a pro lepší náladu dovolit!

 
Chodit pěšky!

Pokud jsme zatím pohybu moc „nedaly“, je nejlepší začít tím nejpřirozenějším. Chodit co nejvíce pěšky i z práce nebo při nakupování. Každý krok je dobrý! Také se snažit podnikat procházky do přírody a postupně je prodlužovat. Dobrými parťáky jsou k tomu naši pejsci. Jejich paničky mají o dostatek pohybu většinou postaráno!
domácí cvičení

 
Přidat sport!

Když je kondice trochu lepší, je čas přidat nějakou vhodnou sportovní aktivitu. Odborníci doporučují věnovat se sportům vytrvalostního charakteru. Například běhat, plavat (nebo třeba cvičit ve vodě aerobik), jezdit na kole (nebo rotopedu). Výběr toho pravého „našeho“ sportu je samozřejmě záležitostí značně individuální. Každá z nás má jiný vkus, schopnosti a možnosti. Ale každá z nás má možnost nějakou formu pohybu do svého života „pustit“!