Kam umístit látkový domeček pro děti

Není pochyb o tom, že děti si rády hrají. A je to dobře, koneckonců je to způsob, jak si bezpečně vyzkoušet situace, kterým budeme muset čelit jako dospělí, a naučit se tak správnému chování. I proto si děti rády hrají například na prodavače či na doktora.

Samozřejmě k tomu také potřebují hračky a jiné pomůcky. Jednou z těch oblíbených je pak i látkový domeček pro děti Chytrá liška. O co se jedná?

Jde o nejčastěji kovovou či plastovou konstrukci ve tvaru domu, přes kterou je natažena látková plachta. Ta je obvykle vyzdobena dětskými motivy. Najdeme zde jasné, veselé barvy, tak i oblíbené postavičky z dětských filmů a seriálů.

ksiltovka1

Děti mají tuto atrakci samozřejmě rády. Otázkou však je, kam bychom jej měli postavit. Přeci jen, jeho rozměry často nejsou nejmenší.

Pokud máme domek se zahradou, můžeme jej postavit tam. Avšak i zde bychom měli být oparní. Tím hlavním, na co bychom měli brát ohled, je fakt, že domek není nijak ukotvený v zemi, na rozdíl například od stanu. To znamená, že silnější vítr jej může převrátit, nebo dokonce odnést. Nehodí se tedy, abychom jej tam nechávali postavený dlouhodobě.

stan2

Dalším problémem je fakt, že látka příliš neodolá vodě. Po dešti tedy bude celá promáčená a nebude tedy vhodná pro hraní. Navíc při déletrvajícím dešti se může snadno objevit plíseň. Je tedy jasné, e na ven se příliš nehodí.

Dobrá, ale kam jej máme postavit uvnitř domu? Prvním pravidlem je, aby bylo okolo dostatek prostoru. Je totiž třeba počítat s tím, že děti kolem domku budou běhat. V cestě by jim tedy neměly stát žádné překážky.

Je třeba si uvědomit také to, že děti pravděpodobně nebudou chtít, aby se domek po každém hraní složil. Zvlášť pokud si tam udělají skrýš například pro některé své hračky. Je tedy třeba vybrat takové místo, kde nebude příliš vadit. Pak budou všichni spokojení. A to je to hlavní, ne?