Káva, která by neměla chybět v žádné kavárně

Kavárny jsou místem, kam si chodíme odpočinout, dát si něco dobrého, napít se dobré kávy, odpočinout si a popovídat si se svými blízkými. Právě káva bývá jednou z věcí, kvůli kterým jsou kavárny tolik oblíbené. Pokud máte dobrou a kvalitní kávu, je pravděpodobné, že se k vám budou zákazníci vracet.

Jaká káva by ve vaší kavárně určitě neměla chybět?

Espresso

Espresso je kávový nápoj, který je jeden z nejznámějších na světě a také slouží jako základ pro přípravu dalších nápojů. Vyrábí se pomocí kávovaru na espresso, kde se umístí mletá káva a přes tu se protlačí voda pod velkým tlakem. Chuť je velmi intenzivní a na někoho může být až příliš intenzivní, ale znalci kávy na tento způsob podávání nedají dopustit.

káva

Cappuccino

Pro tento nápoj slouží jako základ právě výše zmíněné espresso. Porce espressa se nalije do nahřátého hrníčku a doplní se mlékem a vrstvou mléčné pěny. První zmínky o cappuccinu pochází z Itálie, což asi nikoho nepřekvapí. Pro milovníky kávy s mlékem je toto ideální nápoj.

cappuccino

Americano

Další velmi populární káva, která je velmi lehká na přípravu. Přijde vám, že je na vás espresso příliš silné? Pak si možná více vychutnáte právě americano. Do porce espressa se přidá porce vody tak, aby se káva zředila a její chuť nebyla tak intenzivní a hořká.

Caffe latte

V České Republice se jedná o jednu z nejprodávanějších káv v kavárně, a nejenom u nás. Tento nápoj je také velmi populární v USA. Skládá se z espressa a horkého mléka, v poměru jedna ku třem ve prospěch mléka. Chuť je tedy velmi jemná a krémová. Od cappuccina se liší tím, že nemá tolik pěny.

Pokud si toužíte vychutnat kvalitní kávu v příjemném prostředí nějaké hezké kavárny a navíc mít k tomu možnost ochutnat něco dobrého z domácích zákusků, navštivte kavárnu Hradec Králové https://pinkroses.cz/kavarna/. Určitě nebudete litovat.