Kokosový olej bio

Kokosový olej bio Naklíčeno.cz je v současné době hojně používán. I přesto, že se odborníci stoprocentně neshodli na účincích tohoto oleje, tak studie jim dávají za vyučenou. Tento olej je zdraví nejen ke konzumaci, ale je také prospěšný z kosmetického hlediska. A to se rozhodně vyplatí!Kokosový olej
Na výrobu tohoto vzácného oleje je však potřeba věnovat dostatek prostoru, protože se to nesmí uspěchat. Vzniká prostřednictvím lisování dužiny právě kokosového ořechu. Lisování je však potřeba dělat pomalu a velice šetrně. Existuje však několik typů kokosového oleje, například raw kokosový olej (vzniká za studena), olej bio raw (plody jsou lisovány v režimu ekologického zemědělství). Olej, který však pochází přímo z čerstvých ořechů a při výrobě je kladen důraz na šetrnost, čistotu mechanických postupů je nazýván kokosovým olejem panenským nebo také kokosový olej extra virgin a to je ten nejlepší olej, který prostřednictvím kokosových ořechů můžete dostat.
Kokosový olej je v současné době k dostání v každém obchodě zdravé výživy nebo téměř v každé drogerii, případně v oddělení zdravé výživy ve větších supermarketech. V dostání je poměrně snadno. Vybrat si můžete i množství, prodávají se i v malých baleních, případně větších, výběr už je pak zcela na vás.
Lisovaný olej můžete využívat jak ve studené, tak teplé kuchyni. Nemusíte se na něm bát ani smažit. Řada žen ho využívá i místo pleťové krému a určitě se setkáte ve svém okolí i s tím, že jej někdo používá na zuby, protože má vliv na jejich bělení. Jedná se také o významný zdroj kyseliny laurové, která má protizánětlivé účinky a má pozitivní vliv na imunitu člověka. Obsahuje také stravitelné nasycené tuky, které dodávají tělu potřebnou energii.Ořech kokosu
Věřte, že i u vás v domácnosti se stane tento kokosový zázrak součástí a nepostradatelný pomocník ať již v kuchyni nebo oblasti kosmetiky. Vaši oblíbenost si získá obratem.