Módní trendy

Dnešní mládež už ji možná nezná, i když se stále ještě objevuje v televizi, ale padesátníci a ti ještě starší jistě znají zpěvačku Naďu Urbánkovou. Možná si nevybaví, jak vypadá a nevzpomenou si na žádnou písničku, kterou zpívala, ale co určitě budou vědět, že nosí brýle s velkými obroučkami a vždy snad měla na každé vystoupení jiné.

Brýle s velkými obroučkami vystřídaly brýle s mini obroučkami, zvané lenonky a jak to tak bývá, tak časem budou vystřídané nějakými dalšími. Jiná velikost, jiné barvy, jiný tvar. Móda se pravidelně vrací. Velké sluneční brýle se dostaly do módy pár let zpátky a zatím se drží, ale kdoví co je vystřídá. Kdo vlastně určuje módní trendy? Módní návrháři na módních přehlídkách?

přehlídka

Nosili jste v mládí kalhoty do zvonu, nebo jste nosili rifle hluboko pod pasem, nebo jste se narodili až do módy skinny kalhot? Během života nejspíš zažijete několik vln a vyzkoušíte si všechno. Stejně jako ženy budou nosit sukně, jejichž délka se mění od mini sukní po maxi a pak nad kolena a pod kolena, s velkými vzory, bez vzoru, puntíkované atd.

Věnovat se módě, sledovat módní trendy, vědět co se nosí, to není pro každého běžného člověka. Většina z nás se obléká spíše prakticky a pohodlně a když nám to ještě k tomu i sluší, tak je to pro nás příjemný bonus. Složitější situaci mají ti, kteří do zaměstnání musí dodržovat určitý dresscode, a pokud mohou, tak si alespoň volí vlastní módní doplňky, jako právě mohou být ony velké sluneční brýle nebo šperky.

móda

Žijeme v době, kdy nám nikdo nepřikazuje, co si smíme nebo nesmíme obléknout a říct dnešním školákům, že byly doby, kdy se rifle nedaly běžně koupit v obchodě a do školy se v podstatě nesměly nosit, tak budou nevěřícně kroutit hlavou. Nenechme se příliš svazovat módními trendy a choďme oblečení v tom, v čem se cítíme dobře. A usmívejme se, úsměv sluší všem.