Jak správně zvolit hudební nástroj

V životě se snažíme potěšit všechny naše smysly. Chuť dobrým jídlem, zrak krásnými věcmi, čich příjemným parfémem, hmat hebkými doplňky, a sluch zase hudbou. Umění ovládat nějaký hudební nástroj nám dává možnost zpříjemnit čas sobě i druhým. Díky hudebnímu nástroji můžete zahrát krásnou milostnou píseň, kterou si získáte něčí srdce, potěšit přátele u táboráku, nebo se rozveselit v pochmurných dnech. Jaké jsou možnosti hudebních nástrojů, a který bude to pravé pro vás, to záleží na tom, jaké máte nadání, a jak pilně jste ochotní trénovat. S výběrem hudebního nástroje pro vaše dítě vám pak mohou pomoci učitelky ze Základní umělecké školy.

Kytara

Naučit se na kytaru zvládne s trochou snahy, a hudebního sluchu každý, kdo má dvě zdravé ruce, a hbité prsty. Může najít kurz ve vašem okolí, požádat někoho, kdo na kytaru hraje, aby vás zaučil, či se učit s pohodlí domova online, pomocí Peťanových kurzů, kde vás naučí jak základy hry na kytaru, tak i jednotlivé kytarové rytmy https://petanovykurzy.cz/revolucni-kytarovy-kurz/. Kytara je skvělý nástroj pro každého, jelikož není drahá, náročná, a vyluzuje překrásnou hudbu.

klasická kytara

Klavír

Umění hrát na klavír se lidé učí celé roky, ale výsledek pak stojí za to. Je to však ideální pro ty, kteří mají jemné prsty, a vytříbený hudební sluch. Naučíte se to na speciálních kurzech, od soukromého učitele, a samozřejmě budete muset každý den trénovat i doma. Odměnou vám však bude příjemná hudba plná jemných tónů, a dokonalá melodie, kterou zaujmete lidi na večírku.

klávesy klavíru

Bicí

Ačkoliv to vypadá jednoduše, tak snadné to zase není. Umění hrát na bicí se zakládá na perfektním rytmu a postřehu. Není to jen mlácením paliček, ale o správném načasování, a porozumění hudbě jako takové. Bicí však doplňují spoustu hudebních skladeb, a dávají jim rytmus na vyšší úrovni. Většina kapel se bez nich neobejde, a tak je to nástroj skutečně podstatný. Na bicí se můžete učit hrát již od malička, nebo klidně začít i v pozdějším věku.