Oblečení musíte umět správně navrstvit

Je velký rozdíl mezi tím, zda na sobě při sportovních aktivitách máte běžné prádlo anebo zda si obléknete funkční prádlo. Čím intenzivnější sportovní aktivitě se budete věnovat, tím výraznější rozdíl pocítíte. Patrné to bude jak při halových sportech, tak venku. Ovšem venku je to ještě mnohem složitější. Zde vstupuje do hry příroda, a s ní i nevyzpytatelné počasí. Tím spíše, pokud se jedná o zimní počasí anebo obecně o chladnější období roku. Stačí jedno propocené tričko a pár minut studeného větru a máte zaděláno na nepříjemné onemocnění. Takovému riziku se ovšem můžete snadno vyhnout, pokud si pořídíte termoprádlo craft a naučíte se se své oblečení správně vrstvit.
ženy a nordic walking.jpg
Zmíněné termoprádlo by mělo být první funkční vrstvou, kterou budete mít na sobě, přímo na svém těle. Tato vrstva je vyrobena chytře tak, že odvádí pot z vašeho těla a předává jej dále druhé vrstvě nad sebou. Výsledný efekt je ten, že vaše tělo zůstává za každých podmínek naprosto suché a ať už vás doprovází jakékoli počasí, tak onemocnění z prochladnutí vám zkrátka hrozit nebude.
blondýna v kajaku.jpg
Úkolem následujících funkčních vrstev potom je, aby přijaly pot od vrstvy ležící pod nimi a poslaly jej případně dále, do další vrstvy oblečení anebo jej odevzdaly do vnějšího prostředí. Zásadní tedy je, aby se jednalo o vrstvy prodyšné, zhotovené z materiálu, u kterého vám nehrozí, že jej profoukne studený vítr, nicméně je prodyšný natolik, že nedochází k hromadění potu pod touto vrstvou oblečení, nýbrž k jeho odvodu pryč.
závodník motokrosu.jpg
Jen v takovém případě bude vaše tělo při každé sportovní aktivitě v suchu a v teple a vy se tak budete cítit maximálně komfortně a vaše zdraví nic neohrozí. A to je rozdíl mezi tím, zda máte ze svého sportování radost anebo nikoli. Ovšem kvalitu termoprádla craft oceníte nejen při aktivitách, kde dochází k intenzivnímu pocení a ochlazování, ale i tam, kde potřebujete být co nejvíce v teple.