Uberte na váze. Prospěje vám to

Nejste se jisti, jestli vám hrozí obezita? V tom případě navštivte specializované stránky, kde si můžete spočítat své BMI a případně najít rady na zhubnutí.

Uberte na váze. Prospěje vám to

Nadváha se v českých zemích příliš neřeší a spíše se bere jako něco, co je normální, což je samozřejmě špatně. Nadváha sama o sobě je ještě docela dobré, ale jakmile se dostanete do stavu obezity, měly by vaše výstražné zvony bít na poplach. Obezita totiž není pouze nepříjemná, ale může být i nebezpečná. Vždy naprostá většina chronických onemocnění, které postihnou jedince ještě před padesátým rokem života, má na svědomí právě obezita. A i přesto se jí Češi neobávají.

Měření pasu

V případě, že chcete vědět, jak na tom jste ohledně různých stupňů nadváhy, měli byste využít možnosti BMI kalkulačky Bmikalkulacka.cz. Samozřejmě můžete namítnout, že se stačí prostě zvážit, případně se mrknout na velikost břicha, ale hlavně váha není v tomto případě rozhodující. Rozhodující je poměrně váha/výška a také dosažený věk. I když si myslíte, že jste ještě relativně v pořádku, nemusí to tak být. Pochopitelně to platí i naopak.

Jak na přebytečná kila

V případě, že vám testování nevyšlo zrovna podle vašich představ, asi bude nejlepší začít hubnout. Samozřejmě, že nejlépe se k lepší váze dopracujete hlavně změnou svého jídelníčku. Někomu stačí jen drobné úpravy, ale v případě, že už máte těžkou nadváhu, asi do toho budete muset šlápnout trochu radikálněji, ideálně s pomocí ketonové diety. Jedná se o dietu, která je skutečně efektivní, i když může být hodně náročná na přípravu a dodržování. Je tedy lepší se o této problematice pobavit s někým povolaným.

Velké břicho

Jídelníček od profíka

Je možné sestavit si jídelní režim podle internetu, ale to není úplně to pravé ořechové. Můžete leckde udělat chyby, a to je právě v tomto případě dosti nepříjemné, protože zrovna u ketonové diety se celý proces hubnutí rád často zastavuje i na několik dní. Profesionální pomoc je tedy na místě, a i když vás to bude něco stát, po penězích vám v konečném důsledku smutno nebude, jelikož budete mít hezčí, a hlavně štíhlejší postavu.