Vychytávky, které usnadní každé stěhování


Znáte to známé přísloví: Raději vyhořet než se stěhovat? Ono toto tvrzení zase není tak úplně od věci a do jisté míry je vlastně docela pravdivé. Před prvním stěhováním si jen málokdo dokáže představit, co takové stěhování vlastně obnáší. Není to jen zbytečné přehánění, šikovný a logicky smýšlející člověk přece dokáže vše zabalit, převést a následně zase zabalit bez větší fyzické a psychické újmy. Bohužel, až vlastní zkušenost dokáže mnohé přesvědčit o tom, že zabalit do pár krabic několik let života a stěhovat se někdy na kilometry daleko, není opravdu vůbec nic jednoduchého. Přečtěte si tedy pár rad, které vám pomohou ve chvílích, kdy ostatní selhávají a bezradně sepínají ruce.

balení krabice

V dnešní době si můžeme sjednat téměř jakoukoliv službu, to samozřejmě platí i v případě stěhování. Záleží na nás, zda si sbalme jen naše osobní věci a zbytek necháme na profesionální firmě, která už si se zbytkem věcí hravě poradí nebo zda si provedete co největší množství práce svépomocí. V takovém případě se vám bude jistě hodit větší automobil a na takové služby se přímo specializuje půjčovna dodávek Praha. Rozdíly jsou samozřejmě obrovské, nehraje zde totiž pouze cenový rozdíl, ale třeba i fyzická zdatnost.

balení krabice

Místnost, která bude dočasně sloužit jako sklad krabic

Pokud se na celý problém podíváme logicky, musí nám dojít, že objem všech věcí v místnosti se musí logicky znásobit. Nábytek sice zůstává, ale veškeré jeho útroby bude potřeba postupně zabalit do krabic. Jak už z výše uvedeného nadpisu vyplynulo, nejlépe uděláte, pokud si vytvoříte v bytě jednu místnost, kde budete papírové krabice skladovat (tedy v případě, kdy je to fyzicky možné).

Správné balení pro zručné jedince

Od drobností po oblečení a nádobí z kuchyně až po nejdůležitější věci k životu. Začínejte balením nepraktických zbytečností, které v provizornímu životu mezi krabicemi potřebujete co nejméně, až po ty nejvíce důležité. Jedině tak se z balení nezblázníte a nebudete obsah krabic několikrát zabalovat a následně opět vybalovat.