4 důvody proč navštívit escape game!

Během posledních dvaceti let nastal velký boom v rozvoji informačních technologií a zábavou s nimi spojenou. Začaly se vytvářet nejrůznější hrací a zážitkové místnosti, které měly simulovat skutečnost a vtáhnout hráče do děje. Nejčastěji se jedná o skupinové nebo týmové hry, které mají za úkol zabavit a procvičit mozkové buňky. Mezi všemi těmito druhy zábav nejvíce vyčnívá escape game. Pokud jste tuhle super záživnou hru ještě nikdy nevyzkoušeli, přinášíme vám hned několik přesvědčivých důvod, proč to vyzkoušet – a rovnou s celou rodinou nebo partou kamarádů.dílky puzzle
Napětí
Scénářů, které si he hře můžete vybrat je nespočet, ale všechny mají něco společného – nevíte, co se stalo, snažíte se záhadě přijít na kloub a uniknout z uzavřené místnosti dřív než vám vyprší čas. Dle zvoleného scénáře, na vás v této místnosti mohou čekat nejen nejrůznější hádanky a rébusy, ale i různé lekačky.
Otužování vztahů
K vyřečení celé hry je zapotřebí týmové spolupráce. Můžete tak snadno poznat neznámá zákoutí jak vaší povahy, tak vašeho přítele, kamarádky nebo spolupracovníka. Jedná se tak o ideální variantu zábavy na teambuilding, školní výlety, seznamovací akce a podobně. Pokud vás bude víc, můžete se rozdělit na několik týmů, které mezi sebou navzájem soupeří o nejlepší čas.rubikova kostka
Krizové situace
Na jednotlivé záhady je předem vyčleněn časoví úsek, který musí hráči splnit. Na hráče je tak vyvíjen vysoký tlak a často se musí rozhodovat v afektu. Snadno si tak vy, i vaši spoluhráči můžete vyzkoušet jaké to je, řešit složité a krizové situace.
Kreativita
K vyřešení jednotlivých rébusů je zapotřebí různých dovedností. Některé jsou čistě na logiku, některé na všímavost, jiné na pohotovost. S řešením každé záhady zapojíte jinou část mozku. Ačkoliv se to může zdát jako nudné, věřte, že zklamaní domů určitě odcházet nebudete!