Kam vyrazit s dětmi za nepříznivého počasí

Déšť a škaredé počasí není zrovna ideální pro trávení dovolené, ale když prší tak se prostě nedá nic dělat… Naštěstí je u nás v republice spousta míst, kam se můžete podívat s dětmi a zabavit je, i když padají trakaře.
Mořský svět Praha
V Praze najdete nádherný svět ryb a mořských živočichů – Mořský svět Praha. Návštěva tohoto světa je opravdu na půl dne, než projdete všechny ryby a všechny si pořádně prohlídnete, bude to opravdu chvíli trvat. Pokud mají vaše děti ryby rády, pak neváhejte a do Mořského světa se určitě vypravte.
umělý mamut
Cesta do pravěku
Nemusíte mít ani stroj času a můžete se i přes to podívat do pravěku, prozkoumat ojedinělé dějiny osídlení Moravy a celého evropského kontinentu. A mají tam taky mamuta. Teda ne živého ale 3,5m vysoký model mamuta, který je v životní velikosti, dokonce i s mládětem. Tuto výstavu najdete v Brně a je to jedna z nejmodernějších expozic v Evropě.
Vláčky
Pokud vaše děti milují vlaky a vláčky všech velikostí, vezměte je na Smíchov (pro neznalé Praha), kde sídlí největší modelová železnice v ČR. V hale najdete stovky metrů kolejí, velké množství modelů vlaků, modely aut, významné stavby a místa v ČR a zažijete i střídání dne a noci. Areál je určený jak pro děti tak pro dospělé a můžete si zde vyzkoušet i ovládání některých modelů.
stůl s vláčky
Muzeum Lega
Lego je snad ta nejznámější stavebnice pro děti, která se skládá z velkého množství kostiček různých barev. V Táboře najdete muzeum určené právě této stavebnici. Mezi exponáty nejdete Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž a další ikonická místa.
Pevnost poznání Olomouc
Projekt Olomoucké Univerzity Palackého, který má především dětem i dospělým přiblížit vědu jako takovou. A to jak historii, přírodní vědy, medicínu, fyziku a další. Podívat se můžete i do planetária, zvážit se na kosmické váze (kolik asi vážíte na Merkuru) a zkusit si, jak se cítí kosmonauti při letu do vesmíru.