Dopřejte si chvilku klidu a poznejte účinky meditace

Pro své zdraví mnohdy říkáme, že jsme schopni udělat cokoliv. Ale děláme to? Možná až tehdy, když narazí kosa na kámen.  Myslíme si, že z ničeho nic se objeví závažný zdravotní problém, poraníme se, způsobíme si zlomeninu anebo nám „zlomí“ srdce nešťastná láska. Až poté se uchylujeme k pomoci druhých, rádi vyslechneme radu anebo se naládujeme léky.

duchovní meditace

Než se ládovat léky ze způsobené deprese, není lepší žít svůj život tak, aby nás nemoci a neštěstí nepotkávali?

Možná si myslíte, že je to jen science fiction. Nemoci jsou přece už všude? Kam se podíváte, zahlédnete někoho nemocného, čekárny u lékařů jsou přeplněné, kapacity psychiatrů nestačí.

Ano, depresí trpí velká část populace. Deprese nás může potkat z pracovního přetížení, z nenadálé nemoci, vážného úrazu, změny rodinného stavu. Dnešní článek nebude pojednávat o depresi jako takové, protože deprese je vážná nemoc.  Ale o tom, jak je třeba pracovat i sám se sebou, tak, aby nás nesklátila každá nemoc, každé kýchnutí spolucestujícího v tramvajích.

 Zvyšujte svou imunitu. Přemýšlejte o tom, co můžete pro sebe udělat! Začnete právě u sebe!  A začněte hned! Neustálé odkládání je totiž už také nemoc a má své pojmenování – prokrastinace. Jedná se o chorobné odsouvání nepříjemných povinností na pozdější dobu.
meditace muže

Začněte tím, že si vyhradíte alespoň 10 minut některý den v týdnu jen a jen pro sebe. Možná zjistíte, že vám nedělá dobře být sami se sebou, jistě, pro někoho to může být nepřekonatelný problém.  Pokuste se na tom zapracovat, zvládnete to. Jiní v času sami pro sebe se možná najdou, najdou klid a určité usebrání se.  Chvilky klidu nás samovolně nutí zvolnit tempo, vypustit z hlavy alespoň pro ten daný okamžik všechny starosti a celkově se zklidnit. Vyzkoušejte různé možnosti zklidnění. Někdo má rád soukromí, jiný se uvolní více v přírodě.

Někomu to nemusí jít hned, chce to neustálý trénink, který vytrvale po malých troškách protahujte. Až se doberete třeba i půlhodiny „nicnedělání“.  Pokud dojdete alespoň k půlhodině až hodině za týden, máte zpola vyhráno!

Zjistili jste totiž, že jste nastartovali své tělo do pohody. A možná se začnete pídit po dokonalejším a léčebném prožitku, kterým může být právě MEDITACE.