Drobný záznam v registru vás už omezovat nebude

Ani záznam v registru už vás nezastaví, pokud potřebuje půjčku. Tím spíše, pokud ji potřebujete naléhavě. Bankovní půjčky jsou pro vás kvůli sebemenšímu zápisu sice nedostupné, to ovšem neplatí o nebankovních úvěrech. Pokud váš vroubek ohodnotí nebankovní společnost jako zanedbatelný, můžete získat nebankovní hypotéku bez registru. A ruku na srdce, jen málokterý zápis v registru skutečně vyjadřuje to, že svou půjčku nebudete schopni v budoucnosti splácet.
Většinu zápisů v registru naopak tvoří záznamy o opožděných platbách, kterých si mnozí dlužníci včas nevšimli. A něco takového by přece nemělo být důvodem k tomu, abyste si několik let nemohli půjčit peníze.

úspory

Ať už to klasické bankovní domy vidí jakkoli, tak se tím naštěstí nemusíte trápit, protože si v každém případě můžete bez obav sjednat nebankovní hypotéku.
Proto, abyste nebankovní hypotéku mohli získat, musíte dostát dvěma prostým podmínkám. Tou první a jistě zásadní je to, že váš pravidelný měsíční příjem očištěný o výdaje musí být dostatečně vysoký na to, abyste jím pokryli výdaje na splátky i s úroky. Druhá důležitá podmínka hovoří o nutnosti záruky za úvěr formou nemovitosti.

puzzle

Na první pohled to může vypadat složitě. Především ručení nemovitostí může mnoho lidí vystrašit. Nicméně tato podmínka není až tak přísná, jak to třeba vypadá. V první řadě je potřeba uvést to, že zástava vaší nemovitosti nemá žádný významný vliv na její užívání. Pokud jde tedy například o váš rodinný dům, tak v něm můžete i nadále bez omezení bydlet.
Důležité je jistě zmínit i to, jakou konkrétní nemovitost můžete jako záruku použít. Zásadní je vždy hodnota takové nemovitosti vzhledem k výši půjčky, o jakou máte zájem. Na jejím konkrétním druhu proto tak moc nezáleží. Jestliže nemíříte příliš vysoko, tak vám jako vhodná zástava může posloužit klidně i garáž anebo zahradní chatka.