Jak sportují drsní chlapi?

Sportovec profesionál je v dnešní době dost hýčkán. Má k tréninkům i při zápasech k dispozici veškeré kvalitní vybavení a za sebou tým odborníků zabezpečujících mu servis. Lékaři, maséři, fyzioterapeuti a výživoví poradci – ti všichni mu zabezpečují kvalitní regeneraci. Ale existují i sporty, jejichž aktéři musí být opravdoví tvrdí chlapíci. Tak například:hráči amerického fotbalu.jpg
 
antarktické ragby
I při běžných pracovních pobytech jsou v Antarktidě extrémní životní podmínky. Ale existují drsňáci, kteří si zde klidně dají zápas v ragby. Provádí to vědci, kteří kvůli tomuto sportu opouští pravidelně bezpečí své zdejší základny.
 
olympiáda Eskymáků
V drsných ledových podmínkách vyrůstají skutečně tvrdí muži. Eskymáci mají prý dokonce v drsných sportovních disciplinách vlastní olympiádu. Patří k nim například zápas, při kterém se soupeři snaží utrhnout uši. Prostě se za ně přetahují!
 
soupeření s chobotnicí
V teplejších oblastech Ameriky zase vymysleli již v šedesátých letech minulého století zápas, ve kterém byly soupeřem mužů chobotnice. A nešlo o nějaké mrňousky. „Šampiónky“ měly i 40 kilogramů. Cílem bylo, aby silák chobotnici vytáhl na břeh. V dobách největší slávy tohoto sportu vysílaly jeho zápasy i americké sportovní stanice!
 
pólo na slonech
Na koni se pólo naučí hrát většina sportovně založených mužů. Ale se slony to chce opravdu hodně odvahy. Na jednom večírku prý to vymysleli dva bohatí podnikatelé. Jeden byl dobrým hráčem póla, druhý zase dodal vhodné sloní borce. Hra probíhá vlastně stejně jako s koni, jen se nahradí slony a kladivo je poněkud delší. Má tři metry!dva běžící muži.jpg
 
hra „Ba“
To je míčová hra, kterou hráli již Vikingové. Ovšem oni měli místo míče hlavu, kterou uřízli poraženému nepříteli. V dnešní verzi se hraje s koženým míčem. Hřištěm bývá pravidelně jedno skotské městečko, kde se jedná již o tradici. Město se při hře rozdělí na horní a dolní stranu, které spolu soupeří. Hráči se snaží do ulic vhozený míč dostat na nepřátelskou stranu. Než se to některému týmu podaří, město je „vzhůru nohama“. Ale to obyvatelům nevadí. Vždyť je to tradice!