Nikdo se neobejde bez peněz

Nějaké peníze potřebuje určitě každý z nás. Aspoň někdy je musíme mít, protože kdybychom neměli žádné peníze, neměli bychom možnost si pořídit ani nic z výdobytků moderní civilizace, a jak je každému jasné, zcela bez ničeho se neobejdeme. A příroda jako taková nám dnes už neposkytne ani zlomek toho, co je pro nás lidi významné, ne-li přímo nepostradatelné.

My lidé si tak tradičně vyděláváme. Odvádíme nějakou činnost, za kterou dostáváme nějaké ty peníze, a podle toho, kolik nám v tomto případě zaplatí, platíme i my těm ostatním za to, co od nich chceme získat.

USA dolary

A když nedostáváme za svoji odvedenou práci zaplaceno tolik, kolik bychom potřebovali? Pak můžeme mít všechno, co ke svému životu potřebujeme, obvykle jenom v případě, že si na to půjčíme.

Půjčky se získávají způsobem, jaký už obvykle známe. To se patřičným způsobem osloví zvolený finanční ústav, v něm se prokáže žádaným způsobem, že dokážeme půjčku po jejím získání splatit, a po posouzení naší žádosti pak dostaneme peníze, s nimiž můžeme dohodnutým způsobem nakládat, dokud nenastane čas je vrátit.

Mnozí lidé ale mají s půjčkami problémy. A to klidně už od prvních okamžiků. Mohou totiž oslovit poskytovatele a požádat o půjčku, na kterou vzhledem ke své momentální situaci nedosáhnou. A pak je taková žádost zamítnuta. Třeba kvůli podezřele nízkým žadatelovým příjmům, třeba kvůli záznamům v registrech dlužníků, exekucím…

vlaštovka z bankovky

Jenže neschopnost vyhovět dejme tomu bankovním úředníkům ještě neznamená, že ten odmítnutý žádnou půjčku nedostane. Dostat ji může. Ale pak už jedině od nebankovní společnosti. Zde nabízená hypotéka pro dlužníky není nedosažitelná pro nikoho z nás, pokud máme aspoň nějaký příjem a nemovitost, jíž by se dalo za půjčku až do jejího splacení ručit.

A aby tak uspěli i ti, kdo jsou na tom ekonomicky nejhůř, mělo by se o takových nebankovních hypotékách vědět. Protože jsou to často jen ony, jež ještě člověku v tísni pomohou.