Pokojíček pro sourozence

Možnosti bydlení často neumožňují zařízení dětských pokojů pro každou ratolest zvlášť. To ovšem neznamená, že se nedá přijít na způsob, jak bydlení dětem zpříjemnit a zároveň každému dopřát soukromí. Zvláště u dětí, které potřebují svůj klid a prostor a je velice důležité dbát na dostatek místa, kde se může věnovat vlastním záležitostem. Chcete-li svým nejmenším upravit pokojíček Skvělý domov vám poskytne řadu užitečných nápadů a rad, jak to provést.Sourozenci při učení
Pokud vaše děti obývají dost velkou místnost, je třeba mít ji přesně rozdělenou, aby každé z nich mělo stejný prostor. Je velice důležité být spravedlivý a nenadržovat ani jednomu z nich. Pokoj můžete rozdělit pomocí paravánu nebo nábytku, aby bylo zřejmé, kde daná půlka končí. Dalším skvělým tipem je například závěs nebo pojízdná zeď, kterou namontujete pomocí tzv. kolejí na strop. Děti si tak mohou dopřát své soukromí a v momentě, kdy budou chtít trávit čas společně, jednoduše zeď zase stáhnou.
V případě, že se jedná o pokojíček menší, je třeba podniknout jistá opatření. Namísto dvou postelí pořiďte postel poschoďovou. Ta nejen, že ušetří hodně místa, ale navíc docílí toho, že má každá ratolest vlastní soukromý koutek.
Všechno rozdělte stejným dílem. Hračky, vybavení, dekorace nebo rostliny. I obrázky na stěnách by měly mít přesně své místo. Nechte děti, aby si svůj prostor samy přizpůsobily. Pomozte jim s jejich návrhy a instalací obrázků, fotek a jiných ozdob.
Sdílejí-li pokojík holčička s klukem, je nutné vzít v potaz dostatek soukromí. Pořiďte výše zmíněný paraván, závěsy nebo nad postel nebesa. Dodejte každému pocit bezpečí a jistoty.Hrající si sourozenci
Pro optické zvětšení prostoru nainstalujte na zdi zrcadla a vymalujte světlejšími barvami. Dalším užitečným prvkem mohou být vertikálně namalované pruhy na zdech. Místnost bude působit vyšší a vzdušnější.
V neposlední řadě je podstatné dbát na to, aby si vaši potomci udržovali pořádek. Nikdo přeci nechce sdílet pokoj s někým, kdo má všude rozházené hračky nebo oblečení.