Instalatéři v Praze vám mohou doporučit přejít na podlahové vytápění

Nemějte obavy z defektů

Topení v podlaze láká mnoho zájemců, ale mnozí z nich jsou odrazováni představou, že nově vybudovaná a poměrně drahá podlahová krytina, např. z kamenné dlažby, přijde vniveč při každém defektu podlahového vytápění, zejména při prasklinách v potrubí. Tito lidé jsou unášeni děsivou představou rozbourání kompletní podlahy pneumatickým či elektrickým kladivem, a jistě si dovedete takové snové situace živě představit.

rozdělovač topení

Skutečnost je ale prozaičtější, než se zdá. Instalatér v Praze (a nejen tam) má totiž k dispozici detekční metody, jimiž přesně určí, kudy voda protéká, resp. lokalizuje s přesností na milimetr místo, které je potřeba „vybušit“ kladivem. A někdy vám k tomu stačí docela obyčejný majzlík, odeberete jen pár čtverečních centimetrů a obnažíte jen to místo, kde se defekt nachází. Velmi důležité je pořídit zhruba čtvereční metr obkladů navíc jako rezervu právě pro takovéto případy, ale nemějte obavy, zas tak poruchové podlahové vytápění nebývá, někomu se závada nepřihodí za celý život, a pokud k ní u někoho přece jen dojde, je to skutečně výjimečná událost.

radiátor na skládce

Není to jen teplo na chodidla

O výhodách podlahového vytápění se dočtete na mnoha místech, a velmi často se lidé chlubí tím, jak fantastický pocit je procházet se bosou nohou po teplém povrchu. Pokud je pokryt keramikou či kamenem, anebo kobercem, je to skutečně zážitek. Je to něco jako teplá koupel nohou po náročném lyžařském dni, a třeba si v tu chvíli vybavíte film „Sněženky a machři“, jak si Cabadaj a Převrátil máčeli nohy v jednom škopíku.

Teplo na chodidla však není jedinou výhodou, jde o to, že se díky topnému zdroji po celé ploše místnosti teplo rovnoměrně rozptyluje po místnosti, mnohem lépe, než u radiátorů. Ve finále tak můžete ještě ušetřit za vytápění, protože vám bude připadat optimální nižší teplota v tzv. užitné výšce (hlavně v sedě u stolu a v leže), než je tomu u topení s radiátory.