Vytváření webových stránek

K rozběhnutí webu potřebujeme vhodný program na jeho vytvoření. Mezi nejčastější patří
·         Wix
·         Webnode
·         Atom
·         Weebly
·         Shopify
Samozřejmě lze pouze o příklady softwarů/programů, existuje jich celá řada.
vytváření webových stránek
Zakoupení programu je asi ta nejjednodušší věc, co můžete udělat, ale je to zároveň i první krok. Tím mířím na fakt, že není úplně jednoduché se v daném programu orientovat. Zezačátku je důležité se naučit potřebné zkratky (pokaždé jsou jiné, záleží, který Vám konkrétně bude vyhovovat). Určitě doporučuji je uložit do paměti, jelikož je budete potřebovat v podstatě pokaždé, jen co program otevřete.
Na první pohled si budete říkat, co to tam je vlastně napsáno. Pokud se ani trochu neorientujete ve webu, budete si připadat jako ve španělské vesnici. Věřte mi, že časem se vše naučíte, jen to chce hodně trpělivosti a času. Strávíte u toho několik hodin. Vždy je nejlepší mít někoho, kdo se v programu plně orientuje a mít ho při sobě, aby Vám byl nápomocen. Je tu možnost začít navštěvovat nějaké kurzy, kterých je také hafo. Ovšem pokud do toho budete chtít jít sami, doporučuji přikoupit nějaké návody a pořádně je pročíst, jelikož to není úplně nejjednodušší úkol.
V tento okamžik Vám nezbývá nic jiného, než klikat na různá tlačítka a nápisy a zkoušet, jak se program zachová. Postupně můžete nabalovat další akce a zkoušet nadále.
programování webovek
Postupem času se naučíte přidávat různé fonty písem, obrázky, naučíte se měnit pozadí, upravovat odstíny a další.
Jako poslední krok je vymyslet název Vaší stránky a zakoupit nějakou doménu. Ty seženete online, jejich cena se odvíjí od druhu. Doména s koncovkou .cz je levnější než .com. To skutečně závisí na provozovateli, jakou částku je do toho schopen obětovat a jak moc mezinárodní jeho webová stránka bude. Pro menší firmy bych doporučila zakoupit pouze .cz, protože i zahraniční klientela je schopna si vyhledat stránku právě s touto koncovkou.